Poloautomatické externí defibrilátory v Karviné

defik3.JPG

V lednu letošního roku zakoupil Oblastní spolek Českého červeného kříže Karviná od firmy Cheiron poloautomatický externí defibrilátor. Tento přístroj byl zakoupen z důvodů tragické události, která se odehrála na fotbalovém utkání II. ligy v listopadu roku 2008.

Zdravotníci ČČK Karviná vykonávají na fotbalových zápasech pravidelné zdravotnické dozory. Na místě nešťastné události byl zdravotník ČČK první a i přes poskytovanou laickou resuscitaci se nepodařilo zachránit lidský život. Dle vyjádření lékařů ZZS by v případě použití defibrilátoru byla větší šance na obnovu životních funkcí. Defibrilátor budou používat pouze proškolení zdravotníci OS ČČK Karviná na zdravotnických dozorech, které se konají na Karvinsku. Český červený kříž v Karviné je prvním Oblastním spolkem v Moravskoslezském kraji, který si tento přístroj zakoupil.

Věříme, že nezůstaneme první vlaštovkou a i ostatním oblastním spolkům v kraji, i v České republice, se podaří si tento přístroj zakoupit, a tím bude prestiž a odbornost zdravotníků z řad Českého červeného kříže v očích veřejnosti i odborníků stoupat.

 

Nehlasováno

Aktivní témata